Podpora / spolupráce

Zde najdete další instituce na české i rakouské straně hranic, s nimiž spolupracujeme a odkazy na další naše partnery

 Beseda - Česká Kanada ve 21. století

Na co se můžete těšit:

  • raritní záběry vzniklé pro film Česká Kanada vypravuje
  • představení území Novobystřické vrchoviny v kontextu novodobé historie a současnosti i z pohledu osobního prožitku člověka setkávající se s touto krajinou
  • odpovědi na dotazy návštěvníků
  • po skončení hlavní části besedy pak v případě zájmu také promítnutí celého filmu Česká Kanada vypravuje (32 minut)

Milí přátelé a příznivci přirozeného života indiánů, 

po pár letech od vydání Veselých tropů Amazonie, kde jsem zdokumentoval svá setkání a zkušenosti se čtyřmi kmeny, se kterými jsem v mnohaletém kontaktu, jsem se odhodlal k další téměř mamutí práci. Jedná se o celkový, souhrnný pohled na jihoamerická etnika, rozsáhlý Atlas indiánů Jižní Ameriky, s podtitulem život, sex, smrt. Nejedná se o příručku, ale o niterný pohled na 217 etnik z nejrůznějších úhlů v kontextu životního prostředí, historie i současnosti. Každému etniku bude věnován určitý prostor s důrazem na rozmanitost a pestrost indiánské kultury. V knize se tedy objeví nejrůznější témata, jako jsou porod, infanticida, kanibalismus, manželství, sex, prostitutky, muzikofábie, šamanismus, léčení, války, únosy žen, náčelnictví, jazyky, pohřby, iniciace, první menstruaci, zpěvy, rituály, láska, přátelství, couvade, yurupary, stvoření světa, halucinogeny, jedy, výroba tsan tsy či péřové čelenky, obřad pití yagé, zpěvy ícaro, magické lety, vztah k přírodě a ke kosmu, genocida, starost o budoucnost Země. Zjistíte třeba, kdo je spoluotec! Každé heslo obsahuje specifika daného etnika, ale základní informace, názvy etnika, počty členů, geografické umístění, zařazení do jazykové rodiny, jsou součástí všech. 

Atlas je bohatě dokumentován historickými a mými fotografiemi, kresbami, mapami a malovanými rekonstrukcemi odborníkem na indiánské kultury, který každý detail ověřoval v depositářích světových muzeí. Připojen je i podrobný glosář rostlin, ovoce, lovné zvěře s latinskými názvy, a samozřejmě bibliografie. 

Po odborné stránce dohlíží nad mým textem expert na slovo vzatý, lingvista, filolog, filosof, uznávaný lingvistický antropolog doc. dr. František Vrhel z Univerzity Karlovy orientovaný na indiánské kultury, který také napsal ke knize úvodní slovo. Podle dostupných informací mi bylo sděleno, že podobná publikace v Evropě neexistuje. Touto publikací bych také rád složil hold indiánům a jejich kulturám. Jedná se o velký projekt, který připravuji ve spolupráci s nakladatelstvím Argo, a rád bych, aby vyšel v co nejlepší grafické úpravě, na kvalitním papíře, v celobarevném provedení. 

Na takto rozsáhlou realizaci je potřeba finanční podpory stejně jako před časem v případě Veselých tropů Amazonie. Tentokrát zaštítila sbírku obecně prospěšná společnost Zámek Dobrohoř, kde společně vystupujeme s Jaroslavem Duškem. 

Děkuji za každou částku, kterou zašlete na zvláštní účet 123-3090930247/0100, a budete se tak na vzniku knihy spolupodílet. Váš Atapana 


Nakladatelství Argo dárcům nabízí odměny: 

Kniha 800 Kč 

Kniha s autorovým podpisem 2500 Kč 

Kniha s autorovým podpisem + poděkování v knize 5000 Kč 

Kniha s osobním věnováním autora + poděkování v knize 7000 Kč 

Kniha s osobním věnováním autora + poděkování v knize + pozvání na křest v divadle Kampa s účastí Jaroslava Duška od 10.000 Kč 

Jako variabilní symbol prosím uveďte své telefonní číslo a do zprávy pro příjemce svou e-mailovou adresu, abychom s Vámi po vydání knihy domluvili předání odměny. 

Od částky 10 000 Kč je možné uzavřít darovací smlouvu přímo s nakladatelstvím Argo. Kontaktujte prosím Markétu Novou marketa.nova@argo.cz.
Oblastní galerie Vysočina

Jindřichohradecký deník 

Zaniklé obce a objekty

Česká Kanada vypravuje - na zámku možno zakoupit publikace Česká Kanada vypravuje - Z Landštejna až na kraj světa za 365 dní či Rok České Kanady (autor Petr Pokovba)